Ay Burcu Nasıl Hesaplanır?

Mayıs 7, 2023 by Yorum yapılmamış

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve gayrı feza cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyici bir feza fen dalıdır. Bu fen dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın evetşamlarına veçhe veren bir meyanç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çkırmızıışmalarında, çeşitli feza cisimlerinin insanoğluın şahsiyet özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar ekseriyetle Burç Yorumları adı şeşnda konstrüksiyonlır.

  • Astrologlar, doğum tarihleri, doğum saatleri ve doğum yerleri kabilinden ferdî detayları kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında muhik adımları atmaları bâtınin tavsiyelerde bulunur ve reçete gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini söz gelişi eden ritüel burçları ve doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak görev kırmızıır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Mevlit hariktalrında farklı alanları söz gelişi eden evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann sene zarfında hangi burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan çecik şeklinde bir feza haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne denli insanoğluın hayatlarına veçhe veren bir disiplindir. Bugün da insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine kocaman ilişki göstermektedirler. Bununla yanında astrolojinin uygulanması ve yararlanmaı konusunda mukannen görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri namına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, ekseriyetle doğum haritası yorumlamak, şahsiyet analizi hareket etmek, aşk ve bağ astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, dirimlik astrolojisi kabilinden konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin dirimındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne denli başarılı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Mevlit haritası yorumlamak, astrologların en gerçek görevlerinden biridir. Kişinin doğum evveliyatına, saatine ve namına gereğince hazırlanan doğum haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları değerlendirme ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin kesin bir ileri tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kabilinden başarılı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı olduğunun altını özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji için daha çokça vukuf sahibi olgunlaşmak istiyorsanız, biröte terimle içinlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin bâtınin Astroloji Terminolojisi’ni esrarkeşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve doğum haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi bâtınin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan star grupları olarak görülür. Burçlar, bir doğum evveliyatına gereğince belirlenir ve biröte kişiye gereğince şahsiyet ve gelecekteki olaylar için vukuf verebilir.

  2. Kükremek ıtır: Umumiyetle 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlar bâtınin kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cöharbi ve özgüvenli şahsiyet özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay ıtır: Mevlit haritasında Ay’ın başüstüneğu burçtur. Ay burcu, bir kişinin duygusal yönden elbette hissettiğine, hassasiyetine ve nefes aldığı kabilinden evetşlakin şekline bel eder.

Burç yorumlaması için çok çokça vukuf sahibi olgunlaşmak bâtınin, astroloji terminolojisine aşina olgunlaşmak önemlidir.

ıstılah Manaı
Mevlit haritası Bir kişinin doğum simultane gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Mevlit simultane yükselen burçtur. Kişinin kendini dışa vurum etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi için vukuf verir.
Natal harita Mevlit andaçndaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin dirimındaki olaylar ve şahsiyet özellikleri ile ait ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde hareket ederken bir ayrıksı gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin dirimındaki etkilere bel edebilir.
Retrolar Bir gezegenin veçheünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğçalışmaimlere bel edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak berenarı çaba gerektirse bile, muhik bir şekilde kullanıldığında, şahsiyet analizi, ileri tahmini ve daha katı çok laf için vukuf verme konusunda az çok bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir