Official

Nisan 5, 2023 by Yorum yapılmamış

“Official” kelimesi İngilizce kökenli bir kelime olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “fariza” veya “iş” manaına hasılat. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na denli uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda idare ve hükümet maslahatlerinde kullanılırdı.

ılımlı Çağ süresince, “official” kelimesi, hükümet veya kilise tarafından atanmış bir görevliyi tanımlamak dâhilin kullanılmaya kellelandı. Bu görevliler, örneğin mutluluk daireleri veya kiliselerde çeşitli maslahatlerle mesuliyetli olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi henüz geniş anlamlar kazandı ve resmi veya mezun bir konumda kâin herhangi bir kişyavuz tanımlamak dâhilin kullanılmaya kellelandı. Günümüzde, “official” kelimesi genellikle hükümet, spor veya iş dünyası üzere resmi bir konumda kâin kişsonra veya kurumları tanımlamak dâhilin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, kelime resmi veya mezun bir konumda kâin herhangi bir kişyavuz tanımlamak dâhilin kullanılmaya kellelamıştır.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir