Tilki SEO

Ağustos 28, 2022 by Yorum yapılmamış

SEO (Search Engine Optimization) ve SEM (Search Engine Marketing), dijital pazarlama dünyasında sık sık kullanılan iki konsept. Fakat bu iki konsept konuya hakim olmayanlar açısından birbirine karıştırılabiliyor.

Özellikle online aldatmaışdataş firmaları ve internetten satış yaratıcı e-ticaret siteleri sinein ciddi olan bu iki konsept, yeni kitlelere ulaşabilmek ve pazarda öne çıkabilmek adına önemlidir. Her iki konsept da web sitelerinin arama motorlarındaki görünürlüğünü zaitrmaya yardımcı evet, ancak aralarında çeşitli farklar bulunur.

Bu nedenle bu yazımızda hengâm hengâm birbirine karıştırılabilen SEO ve SEM arasındaki farkları anlatacağız. Öncelikle SEM teriminı berenarı elan aççalım ve bu arada inceleyelim.

SEM: Taharri Motoru Pazarlaması

SEM (Search Engine Marketing) evet da Türkçe olarak Taharri Motoru Pazarlaması, markaların arama motorları üzerinde elan görünür ve elan ulaşılabilir olması sinein yapılan çaldatmaışmalara denir.

Taharri motoru reklamcılığı olarak da teşhismlanan SEM, arama motorlarında ücretli reklam çalımı gerçekleştirilerek web sitelerinde seyrüsefer arkaışı çalışmalemlerinin hepsine denir. En pop ve kesif kullanılan SEM aracı ise Google Ads’dir.

Marka bilinirliğini ve marka kıymetini zaitrmaya yönelik bir çaldatmaışma olan SEM, jüpiter kitlesini imar etmek açısından da berenarı önemlidir. Hassaten SEM çaldatmaışmaları ile trafiğinizi enstantane arttırma şansı yakalayabilirsiniz.

Taharri Motoru Optimizasyonu olarak da bilinen SEO çaldatmaışmaları ise SEM’in tersine ücretsiz çaldatmaışmalardır. SEM mukannen bir bütçe sinein verilen reklamları kapsarken SEO çaldatmaışmaları mukannen anahtar kelimelerde kalıcı bir yükseliş elde etmek sinein yapılan çaldatmaışmalardır. Gelin, bu muhaliflaştırmayı berenarı elan aççalım.

SEM ile SEO Arasındaki Farklar

Öncelikli olarak SEO ve SEM çaldatmaışmaları arasındaki üstelik; mafevkda da belirttiğimiz üzere SEM’in belirli bir ücret muhaliflığında, SEO’nun ise sineerik üretim maliyetleri hariç ücretsiz şekilde konstrüksiyonlabilmesidir. Yani SEO sinein en özellikle içinde ne olduğu üretirken harcanan maliyet dışında performans göstermesi sinein yeni bir ödeme konstrüksiyonlmaz.

Bunun dışında bir önemli üstelik da hızdır. SEM çaldatmaışmalarında sonucu elan hızlı şekilde elde edersiniz ve trafiğinizi kesik süre içinde zaitrabilirsiniz. Bunun tersine SEO çaldatmaışmaları ise uzun soluklu çaldatmaışmalardır. SEO çaldatmaışmaları yaparken uzun vadeli şekilde düşünmeli ve sitenizdeki iyileştirmeleri kadem kadem yapmalısınız.

Bu iki dijital pazarlama konseptı arasındaki bir sair önemli üstelik da doğallıktır. SEM çaldatmaışmaları ücretli reklam çaldatmaışmaları olduğu sinein doğallığa odaklanmaz, hızlı sonuç almaya odaklanır. Fakat SEO çaldatmaışmalarında bu hesap değişikdır. SEO çaldatmaışmaları elan katıksız uygulamaları kapsar ve sitenize elan organik bir seyrüsefer temizışı sağlamlar.

Bu iki konsept, sineerik itibarıyla da çeşitleme gösterir. SEO çaldatmaışmalarındaki sineerikler kullanıcı deneyimini zaitrmaya ve kullanıcıların Google sorgularını vermeye yöneliktir. Yani elan çok kullanıcı faydasına odaklıdır. SEM çaldatmaışmalarında ise hedef elan ticari olduğu sinein sineerikler SEO çaldatmaışmalarındaki kabil olmayabilir.

Fakat bu erişmek bileğildir ki SEM sineerikleri kalitesizdir. Sadece iki konsept arasındaki sineerik konseptleri ve odaklar değişikdır. Hassaten belirtmekte yarar var: Bu iki kavramdan biri diğerinden elan eksiksiz evet da elan üstün bileğildir. Markaların pazarlama stratejilerine ve ihtiyaçlarına bakılırsa ikisinden bile faydalanılabilir.
Alfabemızın burada sonuna geliyoruz, ancak okumaya devam etmek istiyorsanız Pandemi Sürecinde Mütebeddil Müstehlik Davranışları: Sayısal Transformasyonün Yükselişi yazımıza geçebilirsiniz.

https://tilkiseo.com/

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir