Zurna Sohbet

Temmuz 2, 2022 by Yorum yapılmamış

Chat, Türkçesiyle “Sohbet” fehvaına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım konusunda sergilediği performanstan sonrasında internetin sadece malumat aktarımı yürekin değil, aynı zamanda sefahat yürekin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanoğluın bir müstear ad kullanarak (nickname) yârenlik edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanılamamadığınız gelişigüzel biriyle konstrüksiyonlabildiği kabilinden antrparantez tanılamadığınız kişilerle de özel programlar veya web siteleri eliyle konstrüksiyonlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız veya tanılamamadığınız kişilerle internet üzerinden tanışma ve yârenlik etme için kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri genellikle programlama dilleri kullanılarak veya apiko scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş düzenlemek yürekin sadece nickname (müstear ad) yaymak yerinde olurken bazılarındaysa sohbete mirlamadan önce kesinlikle üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm internet kullanıcıları beyninde popüler olan Mynet ve ZurnaNet kabilinden siteler chat sitelerine mirlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki internet kullanıcılarıyla program antrakt çehreünü kullanarak sadece makaslamaklı, makaslamaklı ve sahnelü, sesli ve sahnelü kabilinden tercihe ilgilı olarak yârenlik etmenize yardımcı olan nominalmlardır. Chat programlarının şimdiye kadar kullanılmış en popüler olanı güdük süre önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger isimli yargılama mesajlaşma nominalmıdır. Bir vesair popüler chat program olan ve internetin efsane nominalmlarından ikrar edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir